Usuwanie DPF w Lublinie oraz FAP ( filtr cząstek stałych)

Chcąc poprawić osiągi swojego samochodu stosuje się różne metody. Od założenia dodatkowych podzespołów w samochodzie, przez elektroniczną modyfikację silnika, po usuwanie DPF. Jeżeli cenisz sobie to, jak pracuje Twoje auto – jesteś w dobrym miejscu.

Co to w ogóle jest filtr DPF?

Skrót pochodzi z języka angielskiego i oznacza filtr cząstek stałych. Jest to element montowany w układach wydechowych silników diesla i benzynowych, w celu oczyszczenia gazów spalinowych, w których skład wchodzi węgiel w formie sadzy, tlenki metali i inne. Jego działanie sprawia, że do atmosfery przedostaje się mniej niż 15% zanieczyszczeń. W Filtrze DPF gromadzą się cząstki, które w pewnym momencie mogą spowodować utratę wydajności.

Problemy z DPF

Samochody z silnikami diesla często borykają się z problemami z filtrem DPF, ponieważ ten zapycha się szybko, a wydajność samochodu znacznie spada. Najbardziej cierpią auta, których używa się na krótkich dystansach, np. do poruszania się po mieście. Zapchanie filtra DPF może prowadzić do tarcia lub całkowitego zatarcia silnika. Z tego względu warto wybrać usługę wymiany filtra w renomowanych zakładach. Dlaczego często lepiej usunąć DPF? Wymiana takiego filtra nie należy do małych wydatków. DPF do Forda z 2009 roku kosztuje około 4000 złotych za nową sztukę, a za regenerowaną – około 3000 złotych.

Usuwanie DPF

Często jest tak – zwłaszcza w nowych samochodach – że w pewien sposób trzeba oszukać samochód, tj. kiedy filtr DPF zostanie usunięty, należy zmodyfikować sterownik silnika tak, aby ten „myślał”, że DPF jest dalej zamontowany. W innym wypadku silnik może odmówić posłuszeństwa. To najbardziej frapująca sprawa, ponieważ żeby usunąć sam filtr DPF wystarczyłaby zaledwie piła i kawałek rury. Zabieg ten trwa zazwyczaj do 6 godzin, a na przeprowadzoną usługę dawana jest gwarancja. Usuwanie DPF jest niewątpliwie najlepszym rozwiązaniem, kiedy ogranicza nas budżet, a także czas. Lublin, woj. lubelskie to miasto, gdzie znajdziesz odpowiednie miejsca, w których usuniesz swój filtr DPF. Hamownia Lublin gwarantuje pełną satysfakcję z przeprowadzonych zabiegów na Twoim samochodzie!

Zadzwoń: 506 023 678