Chip tuning oraz mapowanie i podniesienie mocy silnika w Lublinie

Ostatnimi czasy powstało bardzo dużo miejsc, gdzie można w sposób elektroniczny podkręcić swój silnik. Trzeba jednak wiedzieć, że warto udać się do dobrego specjalisty, aby nie naruszyć swojego pojazdu. Dzisiejsze czasy narzucają całą masę norm ekologicznych, które samochody muszą spełniać. Następstwem tego jest montowanie silników z turbodoładowaniem, aby móc zareklamować auto niskim średnim spalaniem oraz spełnić wspomniane wcześniej rygorystyczne normy. Silniki maleją, natomiast masa samochodów rośnie, dlatego nie dziwi nikogo, że liczni kierowcy chcą zwiększyć osiągi auta na tyle, na ile się da.

Czym jest chiptuning?


Chiptuning jest zwiększeniem mocy silnika w sposób elektroniczny. Producenci samochodów zostawiają swoim silnikom rezerwy mocy, a niektóre modele mają owej rezerwy bardzo dużo. Można ją uwolnić w bardzo prosty sposób, jednak trzeba uważać, żeby nie uszkodzić silnika. Jak to się robi? Odpowiedni specjalista podłącza komputer do centrali sterującej samochodu i modyfikuje dawkę podawanego paliwa, czas i kąt wyprzedzania zapłonu, ciśnienie doładowania oraz maksimum dopuszczalnych obrotów silnika.

Niekiedy zdarza się, że wymianie ulega część podzespołów mechanicznych. Częstą decyzją właścicieli samochodów diesel jest usunięcie filtra DFP, co przekłada się na niekorzyść dla środowiska, ale na korzyść dla samochodu. Co jednak sprawia, że producenci od razu nie dostarczają odbiorcom silników ustawionych tak, żeby dały z siebie wszystko? To przykre bądź nie, natomiast jednym z powodów takiego działania jest negatywny wpływ emitowanych spalin na środowisko. Globalne ocieplenie i coraz bardziej rygorystyczne prawo nakłada coraz więcej ograniczeń na firmy tworzące samochody. Ponadto, silniki obecnie produkowane są wysilane, a więc producenci w obawie przed obniżoną trwałością zostawiają sporą rezerwę mocy, którą można wykorzystać i sposobem na to jest chiptuning!

Power Box, czy może modyfikacja oprogramowania?


Istnieją dwie formy modyfikacji elektronicznej silnika. Pierwszą jest użycie power boxa, który pozwala w bardzo szybki i skuteczny sposób zwiększyć osiągi nie zmieniając przy tym ustawień fabrycznych silnika. Power Box wpina się w instalację elektryczną auta. Stosuje się go w przypadku, kiedy samochód jest nowy i objęty gwarancją, bowiem w tym przypadku istnieje większe ryzyko na uszkodzenie auta. Wtedy wystarczy zdemontować Power Box i sprawić, że modyfikacja pozostanie niewykrywalną.

Drugim rodzajem jest zainstalowanie oprogramowania napisanego konkretnie pod dany silnik, które uwzględnia zużycie poszczególnych podzespołów. Program wgrywa się zazwyczaj przez gniazdo OBD. Kiedy człowiek decyduje się na tego typu rozwiązanie – kluczową kwestią jest skorzystanie z usług specjalisty. Hamownia w Lublinie gwarantuje najwyższą jakość usług, pełen profesjonalizm i satysfakcję z przeprowadzenia modyfikacji!

Przed modyfikacją należy wszystko sprawdzić na hamowni!


Możliwość sprawdzenia stanu technicznego na hamowni jest kluczowe w przypadku, kiedy chce się zwiększyć osiągi silnika Hamownia Lublin daje gwarancję na swoje usługi Przy badaniu za pomocą hamowni zwraca się szczególną uwagę na parametry dynamiczne pracy jednostki napędowej. Należy wykonać kilka pomiarów – nie tylko przed modyfikacją.

Dobry program może zwiększyć moc i moment obrotowy nawet o kilkadziesiąt procent, natomiast dużo ważniejszą kwestią w codziennym podróżowaniu samochodem jest krzywa tych wartości, tj. płynność przyspieszenia, ogólne osiągi. Modyfikacja przeprowadzona profesjonalnie może sprawić, że charakterystyka silnika zostanie zrównoważona, a zużycie paliwa i emisji spalin nie zwiększy się.

Czy warto zainwestować w chiptuning?


Zdecydowanie tak. Zazwyczaj nie istnieją przeciwwskazania na podniesienie mocy silnika, natomiast trzeba wystrzegać się jak ognia „fachowców”, którzy proponują niskie ceny i wysokie osiągi bez badania na hamowni – uciekaj od nich, jeżeli zależy Ci na samochodzie!

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty, ponieważ:

  • posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie chiptuningu oraz elektroniki samochodowej
  • dysponujemy nowoczesnym sprzętem do diagnostyki komputerowej silnika oraz nowoczesne i bezpieczne oprogramowanie (m.in. MAGPROX17)
  • dysponujemy nowoczesną hamownią Dynomet, która pozwoli na dokładne zmierzenie wyników naszej pracy w naturalnych warunkach

Zadzwoń: 506 023 678